KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13557081
nr 1355 7081
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 6/10, komposition, bladets mått: 56x45 cm
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:39:32
700 kr
800 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
19 okt
James Coignard
Läs mer om James Coignard